Luběnice 2018

image O  víkendu 12. až 14. října 2018 proběhlo malé provozní setkání našeho klubu v Luběnicích. Tato akce se vyvinula z myšlenky "Radek s Liborem si zajezdí ve vesnici na půli cesty" až po regulérní setkání, ke kterému jsme jen z kapacitních důvodů nezvali další hosty.
 

image V sále dvanáct na patnáct metrů jsme postavili tři nádraží, skryťák a vlečkový modul. Určitě by se vešlo víc modulů, ale i v této konfiguraci zbývalo pro obsluhu i strojvedoucí místa tak akorát.
Layout a GVD modelovaly lokálkovou trať z uzlu Olomouc do koncového Mladče. Nácestnými stanicemi byly Trnávka a Vlastějov. Za ním, přes Odbočku Moravice, byla zaústěna krátká trať do Továrny.
Organizace provozu se trošku zvrnula - jednak jsme se přes prázniny dlouho neviděli a bylo potřeba "pohovořit". Druhým důvodem bylo zaškolování mladších fírů. Asi proto zůstaly vozové karty ležet ve výchozích stanicích a jezdilo se jen podle sešiťáků a staničních pomůcek. I tak byl jízdní řád dodržen a veškeré zboží dopraveno. GVD jsem postavil hlavně na manipulaci ve stanicích, a tu jsme si vzít nenechali.

image Mimo traťových modulů se v layoutu objevily dvě novinky. Michalův Vlastějov se už několika jiných akcí zůčastnil. Jsme rádi, že ho dovezl, protože teprve na tomto praktickém příkladu se ukázala nesmyslnost teoretických debat z doby zakládání klubu. Až na nevýznamné zaškobrtnutí jednoho přestavníku fungoval perfektně bez ohledu na druh použitých výhybek, staveb a doplňků.
Ostatně podobně jsme hodnotili nové havířovsko- karvinské moduly, u kterých použití nových stavebních materiálů znamená skokovou úsporu času při stavbě i podstatné snížení hmotnosti.
Druhou novinkou je moje soumodulí Továrna_03, o které podrobně píšu v jiném článku. Jde v podstatě o Ingelnook vedle traťové koleje. Za všechny komentáře bych volně citoval Libora: "Nikdy bych nevěřil, že na takovém kousku se dát tolik vyblbnout s posunem."

image Co napsat závěrem? Možná začnu omluvami. Vám, čtenářům, že nemám víc fotek. Krom provozního zaneprázdnění dolehly zdravotní komplikace, takže nezbývá než počkat na příspěvky kamarádů.
Liborovi (a sobě), že jsme (opět) nejezdili podle karet a nákladových listů. Ale když ono tak ty lidi baví... Budeme se muset polepšit.
A pár poděkování. Denise za tradičně výborný guláš a obci Luběnice za vstřícnost při pronájmu sálu.

Fotky:
Radek a David (ty hezčí)