Trnávka na prodej

image Modulová stanička Trnávka byla prvním nádražím našeho klubu. Tedy těsně, protože Libor začal stavět Mladeč hned po mně. A první mohelnická smyčka vznikla taktéž na jaře 2015. Každopádně už na podzim téhož roku jsme s těmito moduly uspořádali provozní setkání a začalo období "Y". Tedy jezdíme mezi dvěma smyčkami a Mladčí s Trnávkou a Odbočkou uprostřed. Občas se k tomu přidal Hronov nebo Zlaté Hory, ale povětšinou fungovala Trnávka jako uzel, a to pořádně zacpaný. Nutno říct, že provozní zátěž zvládala (snad) se ctí a ani křižování dvou osobních vlaků a za současné manipulace dalších dvou mašin nebylo ničím neobvyklým.

image A z předchozích řádků už možná cítíte zdroj mojí nespokojenosti. Trnávka není odbočnou stanicí. Její předloha Městečko Trnávka byla zbudována jako malá stanička v obci mezi kopci, a teprve později byly staniční koleje téměř dvojnásobně prodlouženy, ostrý oblouk na výjezdu poněkud narovnán a hlavně přistavěn areál a vlečka ACHP, který "živil" nákladní přepravu. Proto jsem už hodně brzy po dokončení modulu začal pokukovat a kreslit jiné a hlavně větší nádraží.

image Další mojí touhou bylo dát prostor soupravě "dřeváků" s parní mašinou v čele, které jsem si postavil a pořídil. V Trnávce sice stojí vodárna s remízou, ale celkově tato stanice zapadá pozdějšího období, kdy byly parní vlaky vnímány jen jako pozůstatek minulosti.
 

image Posledním restem, který jsem při dokončování Trnávky neustále odkládal, byl vlečkový areál. V reálu je mnohem delší než celá stanice, a kolejově veskrze nezajímavý. Proto jsem přistoupil ke kompromisnímu řešení - koleje se podobají předloze, ale celý řídce zastavěný areál je nahrazen továrními a skladovacími objekty podle mého vlastního návrhu. Myslím, že zdařile evokuje sklady anebo lehký průmysl, takže v modulovém provozu lze na vlečku vozit téměř cokoliv.

Takže jsem se konečně dostal k jádru věci a nadpisu tohoto článku. Chci si postavit poněkud větší modulovou stanici. A protože nelze (doslova ani obrazně) na setkáních sedět na dvou židlích, nabízím Trnávku k prodeji.
Její fotky najdete u článků na tomto webu. Jmenovitě stavbu zde:
Trnávka - díl první
Trnávka - díl druhý
Trnávka potřetí - položeno jest
Trnávka počtvrté - stavby
Trnávka popáté - štěrkování a patinace
Trnávka pošesté - ovládání výhybek
Trnávka, tentokrát na vyžádání

Jak vidno, s Trnávkou lze i nadále obrážet modulářská setkání. Anebo může být dobrým základem domácího anebo prezentačního kolejiště "okolo zdi".
A podle jejího dalšího využití jsem připraven k domluvě o rozsahu prodeje a ceně. Nečekejte tu žádnou cifru, ale zkuste sami odhadnout hodnotu materiálu. Práci nepočítám, ta pro mě byla zábavou.
 
Radek