Předlohy

Pavlův vlečkový areál

image Po definitivním pohřbení projektu Lužan si Pavel našel nový námět a předlohu reálného vlečkového areálu. Modulové zpracování bude multifunkční z hlediska možného použití a umožňuje postupnou realizaci v několika nezávislých krocích.
Číst celé →

Vlečka Lužan

image Vlečka dřívějšího národního podniku Lužan ve Veselí nad Lužnicí mě zaujala svým uspořádáním. Malá velká vlečka. Původně jsem ji chtěl dělat na svém novém kolejišti. Jenže situace se změnila a já začal stavět moduly. Tak vzalo za své i domácí kolejiště. Projekt Lužanu jsem dvakrát pohřbil a třikrát oživil, vstal jak Fénix z popela. Takže se bude dělat. Ale na modulech.
Číst celé →

Kouty nad Desnou

image Cesta ke Koutům byla prostá. Hledal jsem předlohu koncové stanice, která by jednak nebyla nudná, a za druhá příliš dlouhá. Zde máme obojí - velikost i vzhled stanice jsou limitovány ze západu a severu silnicí. Říčka Desná ji pak ohraničuje na dvou zbývajících světových stranách.
Číst celé →

První modul

image Námět prvního modulu není nijak zvláštní a chudák modul bude v layoutech "dělníkem" tvořícím širou trať mezi budoucími dopravnami. Přesto se od ostatních odlišuje tím, že byl první.
Číst celé →

Městečko Trnávka

image Jelikož je mou nejoblíbenější tratí "čunínská střela" a Moravská západní dráha obecně, hledám předlohy převážně na ní. Dlouho jsem byl přesvědčen, že mou první dopravnou bude Ptení (resp. Ptenský Dvorek), ale změnil jsem názor. Protože Konice a Dzbel mě nijak zvlášť nelákají a Chornice je poněkud rozsáhlejší, padl můj zájem na další větší dopravnu, kterou je Městečko Trnávka.
Číst celé →